Size bir telefon kadar yakınız
0212 471 32 42

Palet İmalatı İstanbul

17.12.2016
264 görüntülenme
Palet İmalatı İstanbul

Palet İmalatı İstanbul

Yükte ağır olan paketlenmiş ürünlerin daha kolay taşınabilmesi için tahta, plastik ya da metal gibi çeşitleri bileşenlerden yapılmış taşıma malzemesidir.

 

Belirli ölçülerdeki tahta paletlerin çiviler yardımıyla birleştirilmesiyle yapılmaktadır. Forkflit ya da transpaletlerin çatallarının girebileceği tarzda olup (10 santim aralık) ayaklı diye tabir edilen paletlerin İstanbul Palet İmalatı tarafından en iyi kalitede üretildiği ve ISO standartlarına uygun paletlerin imalatının yapıldığı bilinmektedir.

 

İstanbul Palet İmalatı

 

           İstanbul palet imalatı, yaptığı işin arkasında olup daha bir özenle çalışmaktadır. Özellikle tahta ya da ahşap paletlerde görülen zararlı böceklerin yerleşmelerine imkân vermeyen fumigasyon işlemiyle üretilmektedir.

 

Taşımacılık sektöründe oldukça önemli olan paletler hem yüklerin daha hızlı taşınması hem de, birden fazla çokça yükün kolayca taşınmasına imkân vermektedir. Bu ihracatçılar açısından ekonomik anlamda büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

Palet üretiminde nakliyatçıların ve imalatçıların bilmesi gereken önemli bir husus bulunmaktadır. Özellikle dış ticarette bazı ülkelerin palet seçimleri, mevzuatsal konular açısından farklılıklar gösterebilmektedir. Evrensel olarak standart palet ölçülerinin olmaması nedeniyle şirket içi paletli taşımacılıkta her ne kadar sorun olmasa da, dış ticaret antlaşmalarında palet ölçüleri sorun teşkil edebilir. Palet standartları olarak birçok çeşit bulunmaktadır. (Mesela Iso paletler, kıtalar arası taşımacılıkta tercih edilen ve temel ölçülere sahip olan paletlerdir.)

 

Bu yüzden İstanbul palet siz müşterilerini mağdur etmemek adına gerekli uyarıları yapmayı ve sizleri bu konuda haberdar etmeyi ihmal etmez. Unutulmamalıdır ki, birçok nakliye şirketlerinde, depolarda hatta uluslararası taşımacılıkta havuzlama sistemi içinde kullanılan paletlerde İstanbul palet imalatı, yaptığı kaliteli paletlerle en çok tercih edilendir.