Size bir telefon kadar yakınız
0212 471 32 42

Euro Palet

Euro Palet 

 

Dış ticaret ( ithalat – ihracat) yapan firmalar söz konusu olan malların sevkiyatı ve taşınması sırasında kolaylık ve koruma amaçlı olarak palet adı verdiğimiz ekipmanları kullanırlar. Paletler. Hem malların düzgün bir şekilde darbelerden, yırtılmalardan ve kırılmalardan korunarak taşınmasını sağlar hem de işçi sayısını azaltarak firmanın işçi maliyetini azaltır. Paletler plastik, tahta ve metal ile bunların karışımlarından üretilmektedir. Aralarında en çok kullanılanları tahta ve Euro paletlerdir.

 

Tahta ve Euro paletlerden en çok tercih edilen palet türü Euro paletlerdir. Euro paletlerin en çok tercih edilme nedenlerinin başında kurutulmuş tahtadan üretilmesidir. Kurutulmuş tahtadan üretilmesi Euro palete mantarlardan ve böceklenme gibi sorunlardan uzak tutmasıdır. Tek tip olarak üretilmesinden dolayı Euro palet, daha kolay üretilebilmektedir. Ve firmaların daha kolay kullanmalarına ve daha rahat taşımacılığa neden olmaktadır. Euro palet, ağır yüklerin taşınmasında kullanılabilir.

 

Euro Palet Ölçüleri ve Özellikleri 

 

Sağlam, dayanıklı, eğilmeyen palet olan euro palet, uluslararası standartlara göre boyutlarda üretilmekle diğer palet türlerinden ayrılır. Ayrıca Euro paletler çevre dostu olup kullanım süreleri bittiğinde doğaya tekrar kazandırılabilirler. Euro paletler belli ölçülerde üretilmektedirler.

 

Euro paletlerin standart ölçüleri 80 * 120 12 cm olarak belirlenmiştir. Euro palet yapımında kullanılan malzemeler kavak ya da çam ağaçlarıdır. Ortalama ağırlıkları 20- 30 kilogram arasındadır. Ağır malzemelerin taşınmasında idealdir. Ağırlık olarak üzerinde bin kilogramdan fazla yük taşıyabilmektedirler. Kullanım ömrü dayanıklı olmasından dolayı çok uzundur.

 

Diğer palet türlerine göre daha pahalı olan ve uzun yollardaki taşıma ve sevkiyat işlerinde kolaylıkla kullanılabilen euro palet, seri olarak üretilmektedir. Paletlerin üretiminde özellikle tahta paletlerin ( Euro palet gibi) üretiminde kullanılan çiviler TSE standartlarına uygun olarak üretilirler. Daha sağlam olması için paletlerde kullanılan çiviler özel üretim çivileridir. Ve bu çiviler nürveli yani burgulu çivilerdir.

 

Kullanım malzemesi olarak kavak ya da çam ağaçlarından elde edilen tahtalar kullanılır. Üretiminde insan gücü de kullanılmaktadır. Ama ağırlıklı olarak makine gücü kullanılmaktadır. Üretiminden sonra ısıl işlemden geçirilerek zararlı canlıların ( mantar, böcek gibi) depoya ve ihracat edilecek diğer bir ülkeye ya da şehre taşınması ve paletlerin mantar ve ya böcek oluşturmasını ve barındırmasını engellenir.

Arda Palet olarak müşterilerimize sıfır ve ikinci el olarak satışını yaptığımız euro palet çeşitlerini aşağıda görebilirsiniz.

Euro ve Ahşap Palet ürünlerimizin ikinci el çeşitleri ve stokları için mutlaka 2.el palet sayfamızı ziyaret etmelisiniz.

80 X 120 cm PALET 80 X 120 cm PALET 80 X 120 cm PALET
Standart Euro Palet Orta Tip Palet İnce Tip Palet
Standart Euro Palet Orta Tip Palet İnce Tip Palet
[divider style=”hr-solid-double”]
100 X 120 cm PALET 100 X 120 cm PALET 100 X 120 cm PALET
Kalın Tip Palet Orta Tip Palet İnce Tip Palet
Kalın Tip Palet Orta Tip Palet İnce Tip Palet
[divider style=”hr-solid-double”]